Ze względu na swój specyficzny obszar zastosowania, MQL4 nie jest szeroko rozpowszechnionym językiem programowania. Pamiętam jak moje zainteresowanie rynkiem walutowym Forex w pewnym momencie zmotywowało mnie do nauki MQL4, a potem i MQL5. Świat programowania był dla mnie wtedy zupełnie obcy i brakowało mi materiałów dydaktycznych napisanych przystępnym językiem.

W miarę zgłębiania tej materii rosła chęć dzielenia się zdobytą wiedzą co zachęciło mnie do utworzenia strony internetowej, gdzie mógł bym opisać podstawy MQL4. Jestem przekonany, że każdy zainteresowany tym językiem programowania, niezależnie od swoich zdolności programistycznych, znajdzie tu wiele przydatnych informacji, które pozwolą maksymalnie szybko odnaleźć się w MQL4.


Materiały na tej stronie są darmowe dla wszystkich. W przypadku kopiowania lub cytowania treści z tego serwisu, proszę o umieszczenie linku zwrotnego :)

Jeśli doceniasz jakość materiałów oraz ich przydatność w Twojej nauce MQL4, możesz przekazać dobrowolną darowiznę na podane poniżej konto bankowe. Pozwoli ona nie tylko poświęcać mi więcej czasu na rozwój tej strony, ale przede wszystkim będzie stanowić namacalny dowód Twojego uznania.

mBank: 44 1140 2004 0000 3202 6636 2831


Moje osiągnięcia w dziedzinie programowania MQL4 i MQL5

Wskaźniki do MetaTrader 5 »

Artykuł "Creating a Multi-Currency Multi-System Expert Advisor" » , gdzie opisałem schemat tworzenia programu handlowego MQL5, w którym można umieścić wiele różnych strategii do handlu na różnych instrumentach finansowych.